Meleknur Alevcan

Uzman Psikolog Meleknur Alevcan, Psikoloji lisans eğitimini İsveç’te uluslararası üne sahip olan Luleå Teknik Üniversitesinde tamamlamış, lisans tezini şizofreni hastalarının yaşadıkları stigma ve bunun negatif etkileri üzerine çalışmıştır. Ayrıca Amerika’da New York State Üniversitesinde Psikoloji ve Psikoterapi eğitimi almış ve stajını New York’ta gerçekleştirmiştir. New York’ta aldığı eğitimler ve çalışmalar içerisinde Bilişsel Davranışçı Terapi (CBT), EMDR, Kabul ve Kararlılık Terapisi (ACT), Mindfulness, Psikodinamik Terapi, Holistik Terapi, Hümanistik Terapi, Varoluşçu Terapi, Sanat Terapisi ve Müzik Terapi mevcuttur.

Amerika’da aldığı yoğun psikoterapi eğitiminden sonra tekrar İsveç’e dönen Uzman Psikolog Meleknur Alevcan, Kuzey İsveç bölgesinin en büyük yetişkin mental hastanelerinden birinde Bilişsel Davranışçı Psikoterapist olarak hastalarını tedavi etmeye başlamıştır. Uzman Psikolog Meleknur Alevcan, İsveç – Kristianstad Üniversitesinde Psikoloji alanında Master eğitimini tamamlamıştır. 2. Master eğitimini İsveç – West Üniversitesinde Çocuk ve Ergen Çalışmaları alanında gerçekleştirmektedir.

Hem İsveç hem de İstanbul’da özel kliniği bulunan Uzman Psikolog Meleknur Alevcan, vermiş olduğu Online Terapi ve Danışmanlık hizmeti ile Türkiye’den ve dünyanın her yerinden danışanlarına ulaşabilmektedir.

Türkçe’nin yanısıra İsveççe, İngilizce, Norveççe ve Rusça dillerini akıcı olarak konuşabilen Uzman Psikolog Meleknur Alevcan, boş vakitlerinde klasik piyano, gitar, keman, bağlama ve kontrbas çalmaktan, seyahat etmekten ve snowboard yapmaktan hoşlanmaktadır.