Meleknur Alevcan

Uzman Psikolog Meleknur Alevcan Psikoloji Lisans eğitimini İsveç’te Luleå University of Technology’de tamamlamış, lisans tezini şizofreni hastalarının yaşadıkları stigma ve bunun negatif etkileri üzerine çalışmıştır. Ardından Amerika’ya gitmiş, State University of New York – Psikoloji fakültesinde 6 ay Psikoterapi eğitimi almış ve stajını New York’ta gerçekleştirmiştir. New York’ta aldığı eğitimler ve çalışmalar içerisinde Bilişsel Davranışçı Terapi (CBT), EMDR, Kabul ve Kararlılık Terapisi (ACT), Mindfulness, Psikodinamik Terapi, Holistik Terapi, Hümanistik Terapi, Varoluşçu Terapi, Art Terapisi ve Diyalektik Davranış Terapisi mevcuttur.

Amerika’da aldığı yoğun psikoterapi eğitiminden sonra tekrar İsveç’e dönen Uzman Psikolog Meleknur Alevcan, Kuzey İsveç bölgesinin en büyük yetişkin mental hastanelerinden birinde Bilişsel Davranışçı Psikoterapist olarak hastalarını tedavi etmeye başlamıştır. İş hayatına paralel olarak İsveç – Kristianstad Üniversitesi’nde Psikoloji alanında Master eğitimini tamamlamıştır. 2. Master eğitimini İsveç – West Üniversitesi’nde Çocuk ve Ergen Psikolojisi alanında gerçekleştirmektedir. Aynı zamanda vermiş olduğu Online Terapi ve Danışmanlık hizmeti ile Türkiye’den ve dünyanın her yerinden hastalarına ulaşabilmektedir.

Türkçe’nin yanısıra İsveççe, İngilizce, Norveççe ve Rusça dillerini akıcı olarak konuşabilen Uzman Psikolog Meleknur Alevcan, boş vakitlerinde klasik piyano, gitar, keman, bağlama ve kontrbas çalmaktan, seyahat etmekten ve snowboard yapmaktan hoşlanmaktadır.